Kitek's Page Blog programisty / webdeveloper'a

Eclipse dark theme

Od zawsze byłem zwolenikiem ciemnego tła i jasnego tekstu w IDE. Mam wrażenie, że dzięki temu oczy męczą się wolniej i pracuje się przyjemniej. W niniejszym poście chciałbym polecić MoonRise UI Theme zmieniające kolorystycznie całego Eclipse’a.

Instalacja

Do poprawnej instalacji i działania wymagany jest Eclipse 4.2+. Istnieją trzy sposoby instalacji motywu, wg. mnie najłatwiejszym jest opcja Install New Software... z menu Help.

Eclipse instalacja nowego oprogramowania

https://raw.github.com/guari/eclipse-ui-theme/master/com.github.eclipseuitheme.themes.updatesite

W nowym okienku wpisujemy powyższy URL, zaznaczamy checkbox przy Eclipse UI themes, wciskamy Next, Finish, a następnie restartujemy Eclipse’a. Po uruchomieniu programu wchodzimy w preferencje, a następnie Window > Preferences > General > Appearance. Z listy wybieramy MoonRise (standalone).

Eclipse apperance

Po ponownym restarcie Eclipse’a powinien zostać zastosowany nowy szablon kolorystyczny.

Schemat kolorów dla tekstu/składni kodu

Do nowego ciemnego theme polecam zastosować odpowiedni schemat kolorów tekstów. Do tego potrzebne będzie zainstalowanie The Eclipse Color Theme Plugin. Postępujemy podobnie jak przy poprzedniej instalacji podająć URL: http://eclipse-color-theme.github.io/update/. Po zainstalowaniu pluginu ściągamy motyw RainbowDrops.xml i importujemy go na stronie ustawień: Window > Preferences > General > Appearance > Color Theme (lub wybieramy inny odpowiadający naszym gustom).

Ulepszenia

Wykorzystując powyżej omówione schematy kolorystyczne zauważyłem kilka elementów wymagających poprawy:

  • Zmodyfikowane pliki na liście Package Explorer’a (Git)

Eclipse modified files in Package Explorer

  • LogCat (Android)

Eclipse logcat colors